پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین

پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین

moraghebat-az-javani-va-shadabi-post-ba-vitaminha-www.20to20.ir_-600x379 پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین

پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین

۶ ویتامین فوق العاده برای پوست

ویتامین C

پوست شما در مواجهه با محیط بیرون خشن و چروک می شود. برای داشتن پوست صاف و زیبا مصرف ویتامین سی خود را افزایش دهید. بسیاری از کرم های آرایشی حاوی ویتامین سی هستند و این ویتامین به مقدار زیاد در مرکبات یافت می شود.

moraghebat-az-javani-va-shadabi-post-ba-vitaminha1-www.20to20.ir_ پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین

ویتامین A

به مرور زمان در پوست شما چروک هایی پدیدار می شود و در معرض آفتاب بودن تعداد آن ها را بیشتر می کند. این چروک ها باعث می شوند سن شما بیشتر از چیزی که هست به نظر برسد. ویتامین آ به شما کمک می کند با چروک ها مبارزه کنید. برای این کار می توانید قبل از خواب از کرم retinoid استفاده کنید. مصرف سیب زمینی شیرین، کاهو و هویج که ویتامین آ بسیاری دارند به شما کمک می کنند ویتامین آ مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

۶ ویتامین فوق العاده برای پوست

ویتامین B

بعضی خانم ها از قرمز شدن پوست صورتشان رنج می برند. این حالت که به آن rosacea می گویند با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند و می توان آن را با مصرف ویتامین های گروه ب کاهش داد. برای رساندن این ویتامین ها به بدن مصرف ماهی، گوشت قرمز و غلات سبوس دار را افزایش دهید.

ویتامین D

بسیاری از افراد در دنیا از بیماری پوستی پسوریازیس یا صدفک رنج می برند و پزشکان هنوز مطمئن نیستند چه چیزی آن را ایجاد می کند. یک نکته که آن ها می دانند این است که ویتامین دی به کاهش آن کمک می کند. ویتامین دی را می توان با محصولاتی مانند Calcitriol ، در معرض آفتاب قرار گرفتن و یا با خوردن ماهی و سایر خوراکی های حاوی این ویتامین وارد بدن کرد. اگر به قصد ویتامین دی آفتاب می گیرید مراقب باشید زمان زیادی در معرض آن نباشید چون آفتاب به پوست شما آسیب می زند.

moraghebat-az-javani-va-shadabi-post-ba-vitaminha3-www.20to20.ir_ پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین ویتامین E

پوست خشک معمولا باعث پوسته پوسته شدن و ظاهر بد پوست می شود. این حالت معمولا به دلیل در معرض آفتاب بودن و یا مواد شیمیایی رخ می دهد. ویتامین ای یک مرطوب کننده طبیعی است که خشکی پوست را متوقف می کند و در بسیاری از کرم ها و ضدآفتاب ها وجود دارد. برای افزایش طبیعی ویتامین ای می توانید دانه های روغنی، بادام و اسفناج مصرف کنید.

moraghebat-az-javani-va-shadabi-post-ba-vitaminha2-www.20to20.ir_ پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین ویتامین K

آیا شما با سیاهی دور چشمتان مشکل دارید؟ این مشکل ممکن است کمی بیشتر از کم خوابی باشد. شکننده بودن مویرگ ها باعث خون ریزی کم و سیاه شدن دور چشم می شود. ویتامین کا باعث کاهش خون ریزی و درمان این سیاهی می شود. ویتامین کا در بسیاری از خوراکی ها و کرم های پوستی یافت می شود.

moraghebat-az-javani-va-shadabi-post-ba-vitaminha4-www.20to20.ir_-483x600 پوستی جوان و شاداب با این ۶ ویتامین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *